Image

STREFA MOTYWACJI

„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów„ Albert Einstein

Motywowanie innych jest moją pasją.  Motywacja to podstawa, to osobisty napęd ! To energia, która sprawia, że chce się chcieć, to działanie bez presji, bez przymusu, w które człowiek angażuje się całym sobą nie zważając na przeszkody, trudności, porażki czy konsekwencje. To siła działania.

Motywowanie innych nie jest łatwe. „ Nie da się zmotywować do czegoś, co nie leży w naszej naturze „. Łatwo jest wpaść w pułapkę własnej perspektywy osobistej, bo większość z nas ma tendencję do postrzegania innych poprzez perspektywę własnych potrzeb i wartości. Nieadekwatna ocena, mierzenie innych swoją miarę, poprzez hierarchię własnych wartości to początek kłopotów

Podstawą skutecznego motywowania jest indywidualne podejście. Nie ma jednej uniwersalnej metody na motywację  ! Każdy z nas jest inny i każdego motywuje coś innego, bo różnimy się od siebie, mamy różne priorytety, różną wagę przywiązujemy do różnych spraw, potrzebujemy różnych rzeczy.

Powszechnym błędem jest założenie, że wszyscy pragną tego samego . To co jednych motywuje, dla innych może być demotywujące. Nawet jeśli potrzebujemy podobnych rzeczy, to często pragniemy ich w różnym stopniu, bo każdy z nas ma swoją własną, indywidualną piramidę potrzeb, bo motywacja to potwierdzenie naszych a nie cudzych wartości.

  • Czy wiesz co Cię  motywuje ?
  • Czy masz świadomość co kieruje Twoim działaniem ?
  • Co tak naprawdę próbujesz osiągnąć ?
Image

STER NA CEL – czyli SIŁA DZIAŁANIA !

„Proces, który kończy się sukcesem, zazwyczaj zaczyna się od zdefiniowania konkretnego celu po to, byś wiedział dokąd zmierzasz i jak go rozpocząć„ Yaron Golan

Jeśli nam się nie chce czegoś robić, brakuje nam motywacji, to najczęściej dlatego, że zadanie , CEL, wyzwanie, które sobie stawiamy czy relacja, w której jesteśmy, nie są zgodne z naszymi potrzebami czy systemem wartości.

Żeby chciało nam się chcieć, trzeba ustalić swoje priorytety i styl życia wedle naszych potrzeb i naszych WARTOŚCI.

CZY WIESZ CZEGO NAPRAWDĘ CHCESZ ?

CZY ZNASZ SWÓJ CEL ?

Jeśli chcesz odkryć co Cię motywuje, należy odnieś się do tego co jest dla Ciebie ważne ( czego potrzebujesz ), powinieneś odkryć swój CEL ! W motywacji najważniejszy jest CEL. To on napędza nasze życie.

Prawdziwa motywacja definiowana jest przez CELE- czyli powody do działania, które skłaniają ludzi do podjęcia lub podtrzymywania jakiejś aktywności. To informacja o tym, czego człowiek tak naprawdę potrzebuje!

Nasze potrzeby to nic innego jak ŚWIADOME CELE, a wewnętrzna motywacja to tak naprawdę przejaw naszych głębokich potrzeb, manifestacja naszych wartości. Potrzeby informują nas czego chcemy i w jakim stopniu tego pragniemy.

PROPONUJĘ CI...

Diagnozę poziomu Twoich potrzeb, naukową metodę badawcza weryfikującą wewnętrzną motywację człowieka.

Dzięki niej dowiesz się:
1. czego i w jakim stopniu pragniesz w życiu,
2. poznasz hierarchię ważności swoich priorytetów,
3. zrozumiesz przyczyny swoich konfliktów wewnętrznych (brak zdecydowania, spójności, dualność potrzeb),
4. zdefiniujesz skalę potrzeb, które musimy zaspokoić, by działać wydajnie w każdym obszarze życia.

WYBIERZ STREFĘ, W KTÓREJ BRAKUJE CI MOTYWACJI – zdiagnozuj swoje potrzeby, ułóż hierarchię ważności swoich priorytetów , zdefiniuj CELE i działaj skutecznie !

This image for Image Layouts addon

MOTYWCJA W BIZNESIE

Dowiedz się więcej
This image for Image Layouts addon

MOTYWACJA W ZWIĄZKACH

Dowiedz się więcej
This image for Image Layouts addon

MOTYWACJA DO ZMIANY

Dowiedz się więcej
This image for Image Layouts addon

MOTYWACJA DZIECI I MŁODZIEŻY

Dowiedz się więcej

„ Czasem krok, którego boisz się najbardziej jest tym, który Cię wyzwoli „ Charli Chaplin.

Image

DLACZEGO WARTO ? strefa korzyści :

DLA CIEBIE

Każdy, kto poznał swój indywidualny profil motywacyjny (wartości, potrzeby, potencjał) zrozumie lepiej siebie i innych. Może planować swoje działania tak, by osiągnąć szczęście i spełnienie w życiu zawodowym, prywatnym, w relacjach.

Image

CZY WIESZ, ŻE … :

  • Jeśli nam się nie chce czegoś robić, brakuje nam motywacji, to najczęściej dlatego, że zadanie , cel, wyzwanie, które sobie stawiamy czy relacja, w której jesteśmy, nie są zgodne z naszymi potrzebami czy systemem wartości.
  • Żeby chciało nam się chcieć, trzeba ustalić swoje priorytety i styl życia wedle naszych potrzeb i WARTOŚCI
  • Jeśli nie będziemy zaspakajać swoich wewnętrznych pragnień, nawet przy świetnych zarobkach, będziemy postrzegać swoją pracę głównie jako przykry i konieczny obowiązek.
  • Pary, w których partnerzy mają różne potrzeby, zwykle kierują się przeciwnymi wartościami i są skłonne do konfliktów, bo podstawą dopasowania w związkach jest podobieństwo.
  • Motywacja to podstawa, to Twój osobisty napęd ! To energia, która sprawia, że chce się chcieć, to działanie bez presji, bez przymusu, w które człowiek angażuje się całym sobą nie zważając na przeszkody, trudności, porażki czy konsekwencje. To siła działania.

PAMIĘTAJ…

Jeśli ktoś mówi Ci „ To się nie uda „ -to miej świadomość, że to są JEGO GRANICE , nie Twoje !!!

Jeśli szukasz inspirujących warsztatów, autorskich programów motywacyjnych zapraszam Cię do FABRYKI WARSZTATÓW

Jeśli potrzebujesz ODWAGI DO ZMIAN, pozbyć się lęku i zrobić pierwszy krok – poznaj CHANGE ACADEMY

Image
Image
Image
Image

formularz kontaktowy

Proszę wypełnić wymagane pola.
Image